Hakkımızda

Tarihçe

AKREN İPLİK, 1984 yılından beri faaliyet gösteren Renas Endüstri A.Ş.'nin bir sanayi kuruluşudur. Fabrikamız 1995 yılında kurulmuş olup, %100 akrilik, akrilik karışımlı iplikler (Yun/Akrilik, Akrilik / Polyamid, Yün / polyamid vs.) ve akrilik bazlı şönil ve buklet gibi fantazi iplikler üretmektedir.

1998 yılında modernizasyon yatırımı yapılmış ve takip eden senelerde tamamlayıcı ve kaliteye yönelik yatırımlar devam etmiştir.. 2005 yılının başında başladığımız Çorlu Velimeşe bölgesindeki yatırımımız ile kamgarn iplik üretim kapasitemiz günde 8-9 tona ulaşmıştır. 2006 yılının ikinci yarısında üretime baslayan boyahanemizin devreye girmesi ile iplik boyama tamamen entegre hale gelmiştir. Günümüzde Akren gerek çile, gerek bobin ve hammadde boyayarak, servis ve kaliteyi ön plana çıkaran bir tesis haline gelmiştir.

2014-2015 yıllarında yapılan boyahane ilave yatırımları ile Akren günlük 16 ton pamuk ve karışımlı ipliklerde çift boyama yapabilen kapasiteye ulaşmıştır. Aylık 400-450 ton boya kapasitesi ile bölgedeki ihracatçılara ve büyük mağaza zincirlerine çabuk ve hızlı servis verebilecek konumdadır.

Akren, sürekli olarak yurt dışındaki gelişmeleri ve moda trendlerini takip eder. Klasik sayılan 100% Akrilik iplikler, Akrilik/Yün karışımlı, Yün / polyamid ipliklerin yanı sıra uzun elyaf viskon / keten/polyamid gibi değişik ürünlerin karışımlarını, nopeli, melanj, muline iplikleri de üretmektedir.

Hammaddesini Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.S.,Dralon GmbH, Fisipe, Montefibre gibi kaliteleri belgelerle kanıtlanmış üreticilerden temin eden Akren, triko, döşeme, el örgü, çorap, fantezi iplik, banyo halıları, örme ve dokuma, sektörlerine servis vermektedir.

Fabrika

1995 yilinda kurulmus olan Akren Iplik tesisleri 1997 yilinda baslayan ciddi bir yatirim atagi ile 1999 -2001 yillari arasinda tamamen yenilenmis ve müsterilerine çok daha kaliteli hizmet vermege baslamistir.

Üretim esnasinda bir çok kalite kontrol noktasi ile ürün kalitesi arttirilirken, maliyet düsürülmekte ve bu sayede Akren Iplik ile çalisma firsati bulmus müsterilerimiz kaliteye en uygun maliyetlerle ulasmaktadirlar.

Daha fazla bilgi icin iletisim bilgilerimizden bize ulasmanizi rica ederiz.

İhracat

Akren Iplik, 1995'den beri sürekli büyüyen bir müsteri portföyü ile, satisinin önemli bir kismini ihraç etmektedir. Ihracat yapilan ülkeler arasinda, A.B.D., Almanya, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Fransa, Hırvatistan, Ingiltere, Ispanya, Israil, Italya, Lubnan, Misir, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sirbistan, Tunus, Urdun ve Yunanistan yer almaktadir. Iç pazardaki müsteri kitlemizin çogunlugunu da bütün Avrupa ülkeleri, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Kuzey Afrika, Rusya, Orta Dogu ülkeleri ve Uzak Doguya ihracat yapan firmalar olusturmaktadır.

Akren'in hedefi Türkiye dahilinde hakkıyla saglamis oldugu prestijini dünyanyn diger ülkelerinde de verecegi servis ve kaliteyle kazanmaktir.

Siz de degerli müsterilerimizin arasina katilmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.