Hakkımızda

Tarihçe

AKREN IPLIK, 1984 yilindan beri faaliyet gösteren Renas Endüstri A.s.'nin bir sanayi kurulusudur. Fabrikamiz 1995 yilinda kurulmus, %100 akrilik, akrilik karisimli iplikler (Yun/Akrilik, Akrilik/Polyamid, Yün/polyamid vs.) ve akrilik bazli sönil ve buklet gibi fantazi iplikler üretmektedir.

1998 yilinda modernizasyon yatirimi yapilmis ve takip eden her sene mutlaka tamamlayici ve kaliteye yönelik yatirimlar devam etmistir. 2001 yilinda sönil iplik tesisimiz faaliyete geçmistir. 2004 yilinin basinda basladigimiz Çorlu Velimese bölgesindeki yatirimimiz ile kamgarn iplik üretim kapasitemiz günde 14 tona ulasmistir. 2006 ikinci yarisinda üretime baslayan boyahanemizin devreye girmesi ile iplik imalatimiz tamamen entegre hale gelmistir. Gerek çile ve gerek bobin boyama yapilabilmektedir. Bugün Akren ortalama 3 - 4 yasinda bir makine parkuruna sahip, servis ve kaliteyi ön plana çikaran bir tesis haline gelmistir.

Akren, sürekli olarak yurtdisindaki gelismeleri ve moda trendleri takip eder. Klasik sayilan 100% Akrilik Iplikler, Akrilik/Yün karisimli, Yün/polyamid iplikler yaninda uzun elyaf viskon/keten/polyamid gibi degisik ürünlerin karisimlarini, nopeli, melanj, muline iplikler de uretmektedir. Ayrica Akrilik sönil, lase, frize ve buklet iplikler de üretilmektedir.

Hammaddesini Aksa Akrilik Kimya Sanayi A.S., Dralon GmbH, Fisipe, Montefibre ve Mitsubishi gibi kaliteleri belgelerle kanitlanmis üreticilerden temin eden Akren, triko, döseme, çorap, fantazi iplik, banyo halilari, örme ve dokuma, sektörlerine servis vermektedir.

Fabrika

1995 yilinda kurulmus olan Akren Iplik tesisleri 1997 yilinda baslayan ciddi bir yatirim atagi ile 1999 -2001 yillari arasinda tamamen yenilenmis ve müsterilerine çok daha kaliteli hizmet vermege baslamistir.

Üretim esnasinda bir çok kalite kontrol noktasi ile ürün kalitesi arttirilirken, maliyet düsürülmekte ve bu sayede Akren Iplik ile çalisma firsati bulmus müsterilerimiz kaliteye en uygun maliyetlerle ulasmaktadirlar.

Daha fazla bilgi icin iletisim bilgilerimizden bize ulasmanizi rica ederiz.

İhracat

Akren Iplik, 1995'den beri sürekli büyüyen bir müsteri portföyü ile, satisinin önemli bir kismini ihraç etmektedir. Ihracat yapilan ülkeler arasinda, A.B.D., Almanya, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Fransa, Hırvatistan, Ingiltere, Ispanya, Israil, Italya, Lubnan, Misir, Pakistan, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sirbistan, Tunus, Urdun ve Yunanistan yer almaktadir. Iç pazardaki müsteri kitlemizin çogunlugunu da bütün Avrupa ülkeleri, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri, Kuzey Afrika, Rusya, Orta Dogu ülkeleri ve Uzak Doguya ihracat yapan firmalar olusturmaktadır.

Akren'in hedefi Türkiye dahilinde hakkıyla saglamis oldugu prestijini dünyanyn diger ülkelerinde de verecegi servis ve kaliteyle kazanmaktir.

Siz de degerli müsterilerimizin arasina katilmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.